
| Parameter | Value |
|---|---|
| Length | 15.4 mm |
| Width | 7.5 mm |
| Max Operating Temperature | 125 °C |
| Min Operating Temperature | -40 °C |
| Number of Pins | 24 |
| Height | 2.65 mm |
| Packaging | Reel |
| Thickness | 2.35 mm |
| Radiation Hardening | No |
| RoHS | Compliant |
| Output Current | 350 mA |
| Max Supply Voltage | 5.5 V |
| Min Supply Voltage | 4.5 V |
| Number of Outputs | 6 |
| Schedule B | 8542390000 |
Stock: 2311
Distributors
pcbx
Unit Price$4.47211
Ext.Price$4.47211
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $4.47211 | $4.47211 |
| 10 | $3.43780 | $34.37800 |
| 25 | $3.17861 | $79.46525 |
| 50 | $3.03288 | $151.64400 |
| 100 | $2.89382 | $289.38200 |
| 300 | $2.78289 | $834.86700 |
| 500 | $2.67625 | $1338.12500 |
| 1000 | $2.60892 | $2608.92000 |
